Vítejte v našem moři knih, zkuste si najít svoji perlu mezi knihami. UDĚLÁME PRO VÁS I OPRAVY A NOVÉ VAZBY KNIH, CELÝCH ROČNÍKŮ ČASOPISŮ A NOVIN - napište nám na e-mail.
Antikvariát Perla | Archeologický atlas Čech

Kuna Martin

Archeologický atlas Čech
vybrané památky od pravěku do 20. století - český průvodce
Typkniha
Vydavatelnakladatelství Academia a Archeologický ústav AV ČR, Praha
Rok2015
Jazykčeský
Ediceneuvedeno
Ilustrátor,grafik,typografKačerová Zuzana, Mazač Zdeněk
AnotaceDotisk 2016, II. vydání z roku 2015 (I. vydání roku 2014). Fotografie na obálce Zuzana Kačerová. Obálka, grafická úprava, sazba a zlom Zdeněk Mazač. === POPIS DÍLA: Průvodce po 105 nejvýznamnějších českých archeologických lokalitách z období od paleolitu až do 20. století. U každého místa najdeme informace o jeho historii, mapku a dokumentační fotografie. Nechybí výklad odborných archeologických termínů. Archeologický atlas je pokusem o publikaci, jaká zájemci o českou archeologii stále schází. I v České republice sice existuje řada archeologických encyklopedií a průvodců; tato kniha se ale od nich liší. Jejím cílem není pouze sdělit čtenáři určitý soubor informací o archeologických nalezištích, nálezech a výzkumech, ale především naučit jej archeologické lokality vnímat, nalézt a pochopit logiku jejich výpovědi. K tomu směřují především nové podrobné mapy, údaje o poloze v zeměpisných souřadnicích a většinou nové, profesionálně zpracované terénní fotografie. Pro publikaci bylo vybráno 105 archeologických lokalit z území Čech. S výjimkou několika málo míst s významnými archeologickými výzkumy a muzei jde vždy o lokality, na kterých jsou archeologické památky vidět na povrchu, ať už v reliéfu terénu, nebo ruinách staveb. Předložený výběr zahrnuje většinu známých a opravdu významných v terénu viditelných archeologických lokalit na území Čech, nicméně celý soubor byl sestaven především tak, aby zachycoval lokality typické v širokém spektru jejich podob, funkcí a stáří. Archeologické památky jsou v tomto svazku chápány v dosud neobvyklé šíři, a to od jeskyň osídlených v paleolitu po vesnice vysídlené po 2. světové válce.
Vazba původní lamino, ilustrovaná, na hřbetu vazby napsáno hnědým písmem: ac MARTIN KUNA A KOLEKTIV ARCHEOLOGICKÝ NATLAS ČECH
Přebalne
Počet stran520
První vydáníne
Podpisne
Stavnová
Velikost8° Oktáv podélně
Hmotnost1300 gramů
ISBN / ISSN978-80-200-2526-5
Objednávkový kódK3878
KategorieHistorie -> Archeologie
Historie -> Novověk (1492-1789)
Historie -> Pravěk
Historie -> Středověk
Upozornit známého na zboží
prodané
Dotaz na zboží

desky vazby

obsah str. 1

obsah str. 2

obsah str. 3

ukázka textu a obrázku

ukázka mapy

Košík