Vítejte v našem moři knih, zkuste si najít svoji perlu mezi knihami. UDĚLÁME PRO VÁS I OPRAVY A NOVÉ VAZBY KNIH, CELÝCH ROČNÍKŮ ČASOPISŮ A NOVIN - napište nám na e-mail.
Antikvariát Perla | Četnické humoresky 3

Cézar Jan, Souchop Josef, Fedáš Miloš, Solo Pavlína Moskalyková, Moskalyka Antonín

Četnické humoresky 3
13 českých prvorepublikových policejních případů
Typkniha
Vydavatelnakladatelství Jota, Brno
Rok2007
Jazykčeský
Ediceneuvedeno
Ilustrátor,grafik,typografMičkal Jiří
AnotaceNa základě námětů a literárních scénářů Josefa Souchopa (Rýhonosec řepný), Miloše Fedáše (Poklad, Formule, Inkognito, Klondajk, Pojistka), Pavlíny Moskalykové Solo (Majlant, Pamlsek, Havrani, Poslední soud, Epilog), Antonína Maskalyka (dědic, Tizian) beletrizoval Jan Cézar. Odborná pomoc JUDr. Michal Dlouhý. Přebal a grafické zpracování Jiří Mičkal. === AUTOR: Jan Cézar (*1963) je autorem knih (Králožroutky (na lovu bohatých, přitažlivých, sexuálně výkonných mužů, 2004), Grand Kundonyon (příběhy o tom, jak se zabíjí srdcem, odehrává se 1989-1999, rok 2005), Četnické humoresky (1, 2, 3, 2006-2007), Na cestě po České republice (2009), Ocelový leopard (sága ďábelství, 2010), Na cestě po České republice 2 (2011), Něco nad námi je (vesele a ilustrovaně o dějinách světových náboženství, 2012)). Autor se narodil na Žižkově, kousek od té hříšné čtvrti Nusle, což předznamenalo jeho slovník i vkus. Škol se mu příliš nedostalo. Proto se věnoval řemeslu psacímu v oboru reklamní textař. To právě více než talent vyžaduje především chatrné morální zásady, neboť v inzerci je třeba zboží neustále vychvalovat. Autor za svůj život prošel též mnoha jinými profesemi. Nahlédl tak do mnoha typů lidských, od dělnictva až po smetánku společnosti, a může se vcítit do problémů životů obyčejných, popřípadě je schopen popsat věrně i luxusy. === POPIS DÍLA: Kniha prvorepublikových policejních případů, napsaná podle stejnojmenného televizního seriálu. Tato třetí série povídek přinese vedle poutavých zápletek a překvapivých rozuzlení, jež uspokojí fanoušky detektivního žánru, i pohled na život v předválečné moravské metropoli. Čekají vás vaši oblíbení hrdinové. Vrchní strážmistr Arazím a jeho žena Ludmilka, důvtipný potížista Béda Bedřich Jarý, praporčík Ambrož, kterému svědčí lehká múza a pořádný tuplák piva, na četnickou pátračku se vrací i rozverný popleta Zahálka. Nebudou chybět ani další známé opory brněnské pátračky - Jaroš, Jiroušek, Karabela, správná partija, která nezkazí žádnou legraci a drží basu v průšvihu i při vyznamenávání. Příběhy také oživí nové postavy, třeba praporčík Skrčílek Leopold, vyhlášený to vlezprdelka a snaživec. Ti všichni se budou potýkat s největšími vejlupky berněnské galerky. Nechybí však ani aféry milostné či politické, intriky a kejkle zákulisní, to vše v době, kdy se nad mladou první republikou již stahují hnědá mračna. Ale našim četníkům vtipu neubylo. Naopak! - Kniha obsahuje 48 barevných fotografií s detailním popisem ze stejnomenného seriálu a 13 detektivních příběhů Majlant, Rýhonosec řepný, Pamlsek, Poklad, Dědic, Havrani, Formule, Tizian, Inkognito, Pojistka, Klondajk, Poslední soud, Epilog.
Vazba původní tvrdá s papírovým potahem, na hřbetu vazby napsáno bílým písmem: ČETNICKÉ HUMORESKY, přebal potažený laminem
Přebalano
Počet stran280
První vydáníano
Podpisne
Stavvýborný
Velikost8° Oktáv
Hmotnost370 gramů
ISBN / ISSN978-80-7217-539-0
Objednávkový kódK3773
KategorieBeletrie -> Detektivky české a slovenské
Beletrie -> Próza česká a slovenská
Upozornit známého na zboží
prodané
Dotaz na zboží

přebal

popis

ukázka fotografií

ukázka fotografií

Košík